\\

Pasirinkite upę
Upė:

-------------------------------------------

Maršrutai

 Plaukimų organizavimas Nemuno, Merkio, Ūlos, Grūdos, Varėnės, Šalčios, Visinčios, Baltosios Ančios ir kt.dzūkijos upėse.

  • Visinčia

    Visinčia – didžiausias Šalčios intakas – prasideda Mikantonių apylinkėse už 7 km. į rytus nuo Šalčininkų. Teka Rūdininkų giria: aukštupyje į šiaurės vakarus, toliau į pietvakarius. Upė labai vingiuota, nesrauni, krantai neaukšti. Upės pakrantėse neliesta laukinė gamta, primenanti Taigos miškus. Daug kliūčių, išvartų. Krantuose yra keletas įrengtų stovyklaviečių. Geriausia pradėti kelionę nuo Gudelių (28 km. lieka iki žiočių). Kaimą iš visų pusių supa Rūdininkų giria. Visinčia įteka į Šalčią 26 km. nuo šios žiočių. Maršrutas skiriamas labiau patyrusiems, ne pirmą kartą plaukiantiems.

  • Šalčia

    Šalčia – didžiausias Merkio intakas, prasidedantis už 4 km. į šiaurę nuo Šalčininkų, Rūdininkų girios pietiniame pakraštyje. Upės ilgis – 63 km. Šalčia yra gana srauni, neaukštų krantų, labai vingiuota, vanduo šiltas ir švarus. Plaukti rekomenduojama pradėti nuo Gerviškių kaimo. Šalčia įteka į Merkį ties Valkininkų kaimu 88 km. nuo jo žiočių.

  • Ūla

    Ūla – upė, tekanti per rytinį Dzūkijos nacionalinio parko ( DNP) pakraštį, Merkio intakas. Ūlos ilgis 84 km. DNP – 25 km. Teka šiaurės vakarų kryptimi, aukštupyje teka pro Dubičius, Rudnią, Zervynas, Žiūrus, o už jų įteka į Merkį. Žemiau Pauosupės beveik visą Ūlos slėnio plotą užima durpėta salpa, su slėnio pakraščiuose trykstančiais šaltiniais.Nuo Zervynų Ūla kerta kopų ruožą ir iki Mančiagirės teka siauru slėniu su aukštais, nuolat yrančiais skardžiais.